Decor Dergi Mayıs 2019


 

Öncelikle yeni markanız Massimo hakkında bilgi verir misiniz ? Bu markanın ortaya çıkış amacını ve diğer markalarınızdan farkını anlatır mısınız ?

-          Massimo, Dünya’da ‘’Luxury Brands’’ diye tanımladığımız markalar arasında yerini almak için kurulmuştur. Ürün gamında sadece doğal ipliklerden yapılan Premium ve Custom Made dediğimiz kişiye özel halılarla Türkiye’den çıkan ilk dünya markası hedefiyle yapılmaktadır. Diğer yerli markalarımızdan farklı olarak, lüks segmentte ki jet, yat, otel ve evler için özel desen ve özel ölçülerde; tencel,  viscon,  bamboo, yün gibi doğal malzemelerden üretim yaparak Türkiye’de sınıfında ki ilk markadır.

Yeni markanız için ne kadarlık bir yatırım yaptınız ?

-          Massimo markamız için hedefimiz Türkiye ve Dünya şehirlerinde global bir marka yaratmak için mümkün olan en yüksek yatırımı yapmış bulunmaktayız.

Dolce Vita 2019 koleksiyonunda hangi modeller var ? Koleksiyon tasarımında nelerden ilham alındı ?

-          Dolce Vita 2019 koleksiyonunda sadece Türkiye değil, Hindistan ve Mısır’dan tasarım ürünleri olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi oluşturduk. Bu koleksiyonları tasarlarken müşteri odaklı, kullanım alışkanlıklarını dikkate alarak; modern, klasik, vintage, art deco olmak üzere çok farklı tarzlarda koleksiyonlar geliştirdik.

Dolce Vita Kids koleksiyonunda çocuk hassasiyetin yönelik hangi özellikler var ?

-          Dolce Vita Kids koleksiyonunda ilk önceliğimiz çocuk sağlığını etkilemeyen, kanserojen madde içermeyen halılar üretmektir. Ürünlerimizde çocuklara zarar verebilecek ve astım hastaları için tehlikeli olan tüy ve hav çıkarmama özelliği vardır.

Online satış ve sosyal medya kullanımı noktasında aktif bir firmasınız. İç piyasada ki satışlarınızın ne kadarı online gerçekleşiyor ?

-          Günümüzde sosyal medya bir markanın kendini anlatması için en önemli mecra olmuştur. Bunun bilincinde olarak özellikle gençlerimize yönelik ürün tanıtımları, sosyal sorumluluk projeleri ve zaman zaman hediye çekilişleri yapmaktayız. Reklam payımızın çoğunu da sosyal medyaya aktarmaktayız.

İç piyasada online satışı kar amaçlı değil, marka bilinirliğini yükseltmek için kullanıyoruz. Bu konuda ilk önceliğimiz ise bayiilerimizi internet ortamında ki ucuz fiyat tehlikesinden korumaktır.

Eklemek istediğiniz bir konu var mı?

-          Ülkemizin şuan ekonomik sıkıntıda olduğu bir dönemde ülke ekonomisine katkı sağlamak için markalaşma ve ihracata çok büyük yatırımlar yapıyoruz. Ülke olarak kurtuluşumuzun dünyada Türk markaları yaratmaktan geçtiğinin bilinciyle ülkemiz için daha çok çalışacağımıza söz veriyoruz.

 
Facebook
Twitter
Google Plus
Instagram
Tumblr